Eszterkrém

Csináld-magad természetes kozmetikum

A végeredmény!

A végeredmény!

A nagy hallgatás után újfent jelentkezem, az óvoda és iskolaév végi izgalmak után megint nyugisabban, időt szánva a csináld-magad kozmetikumokra végre, ahogy ugyebár minden kezdődött.

Sokan kértek tőlem ötleteket, tippeket mindenféle házi praktikára. Nem nagy ördöngösség az otthoni testradír, ami így nyáron a napozás előtt nagyon jó ötlet lehet!

A testradírt tengeri vagy himalájai sóból, némi hidegen sajtolt olajjal és illóolajjal magam szoktam kikeverni, igen gyorsan megvan. Eléggé hangulatomtól, és “éppen-mi-van-itthon”-tól függ, hogy mi lesz a végeredmény 🙂

A receptem pedig: három-öt evőkanál sót összekeverek három evőkanál szezámmag olajjal, egy teáskanál csipkebogyó olajjal és egy evőkanál búzacsíra olajjal. Hozzáadok három csepp rózsafa és öt csepp édes-narancs illóolajat, és kész is.

Aki jobban szeret már rendelkezésre álló összetevőkből dolgozni, annak az Eszterkrém  szájbalzsam készítő szettjét ajánlom. Ehhez még videót is tudok nektek mutatni!

Aki jobban szeret személyesen tanulni, keressen engem workshopjaimon, amelyeket mindig előre meghirdetek a Facebook oldalamon, illetve a nyáron az Everness fesztiválon is találkozhattok velem, ahol szívesen segítek személyes tippekkel.

Kérdésem, hogy milyen kozmetikum otthoni elkészítését tanulnátok meg legszívesebben? Illetve, van olyasmi, amit mindig magatok készítetek?

Szóló szőlő, csinos csipke…

A nemrégiben lezajlott szüret és a hétvégi kirándulásunk során ránk kacsingató vadrózsabokrok juttatták eszembe, hogy két, számomra nagyon kedves alapanyagról, a szőlőmagolajról és a csipkebogyómagolajról írjak.

A közös bennük az, hogy mindkettő hidegen sajtolt, csodálatos hatásuk van a bőrre és mindkettőt magyar gyártótól vásárolom. Jótékony hatásuk miatt sok termékemben elő is fordulnak. Bár nem feltétlenül ilyenkor készülnek, mindig a gyönyörű, színes ősz jut eszembe róluk.

A hidegen sajtolt szőlőmagolaj gazdag bioaktív, antioxidáns anyagokban, bioflavonoidokban, telítetlen zsírsavakban, linolsavban – amely az F-vitamin egyik alkotója – és klorofilban. A bőrt simává és rugalmassá teszi és megelőzi annak korai öregedését, mivel képes a kollagénszöveteket regenerálni és növekedésüket stimulálni. A bőr könnyen és gyorsan felszívja, így különösen jó a száraz bőrállapot javítására és az érett bőr ápolásÖszára. Ez a csodaszer megtalálható többek között az arckrémeimben, így a nagy kedvenc, a Rózsa elixír arckrémben is.

A hidegen sajtolt csipkebogyómag-olaj, vagy másnéven vadrózsa olaj szintén segíti a kollagéntermelést, a sejtmegújulást, így szintén kiváló a száraz bőrállapot kezelésére. Bőrnyugtató, rejuvenáló hatású, segíti a napfény okozta károsodás enyhítését, és a hegesedést. Elősegíti továbbá a sejtanyagcserét, így gyorsítja a sejtregenerálódást. Megtalálható a szemkörnyék-ápoló krémemben és a feszesítő szérumban is.

Használjátok ősszel ezeket a finomságokat, hogy finom puha és hidratált legyen a bőrötök!

Katt ide! És ide!

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!