Eszterkrém

BÁTOR VITÉZ- a Hetyke szakállolaja

Folytatódik a férfikozmetikumokat bemutató sorozatom, harmadikként prezentálom nektek Bátor Vitézt, a Hetyke férfikozmetikum-termékcsalád egyik szakállolaját. 

Még csak nő az a szép hetyke szakáll, és már alig várod, hogy látsszon? A Bátor Vitézben található ricinusolaj segíti a szőr növekedését.

A serkenésnél viszket, pirosodik a bőr? Ennek leküzdésében is segít ez az olaj, hiszen az illóolaj kombinációnak köszönhetően gyulladáscsökkentő és megnyugtatja a bőrt. Ráadásul ahogy egyre melegebb lesz, jól jön majd a hűsítő érzés is, ami a használatával jár.

Hidegen sajtolt olajak keveréke, ami arra hivatott, hogy a szakállat puhává és kezelhetővé tegye, hogy az ne nézzen úgy ki, mint egy felajzott tarajos sül. Lesimítja a szétálló, rakoncátlan szálakat, segít a rendezett forma megtartásában. Illata határozottan férfias, köszönhetően a csodás bio illóolaj kompozíciónak, melyben szantál, fenyő, cédrus, rozmaring, kubeba, citrom, bors, vetiver, linalolfa és menta is található.

Néhány cseppet érdemes a szakállon eloszlatni, a szőrmennyiség tükrében. Hidratálja a szőrt és az alatta lévő bőrt is. Nem okoz “ragacsos” érzést, hamar felszívódik!

Megjegyzés: a menta és a bors illóolaja nagyon ritkán előfordulhat, hogy irritálja a nagyon érzékeny bőrt, ezért az első használat előtt tegyél egy csepp olajat a könyökhajlatodba, s várj 12 órát. Ha nem tapasztalsz semmi viszketést, pirosodást, akkor használd bátran, mint egy vitéz! 🙂

Mint minden termékem, ez is vegán, azaz semmilyen állati eredetű összetevőt nem tartalmaz, illetve állatokon nem tesztelt.

Ha megtetszett, itt megrendelheted!

Miért is jó a természetes alumentes dezodor?

Jön a meleg végre! 🙂  

1. Tökéletesen szagtalanít
2. Engedi a testedet működni (azaz izzadni)
3. Hosszú távon is hatásos

Április első hétvégéjén szinte már nyár volt, de a lehűlés után, most ismét úgy tűnik, hogy mégsem ősz lesz, hanem nyáááááár!

Bár télen is fontos a dezodorálás, ilyenkor már sarkalatos a kérdés, hogy milyen deót érdemes használni. Ennek kapcsán ötlött fel bennem a kérdés: miért is jó, ha valaki természetes dezodort használ?

Nyilván az első és legfontosabb elvárás egy dezodor esetében az az, hogy tökéletesen szagtalanítson. Emellett azonban legalább ilyen fontos, hogy engedje a testedet működni, tehát hagyjon izzadni! Ha alumíniumsókkal működő deót használsz, a tested nem tud természetes módon méregteleníteni. Az izzadás meggátolása legrosszabb esetben akár mellrákhoz is vezethet, főleg ha alumíniumsókkal történik! Kérlek, ne tedd ezt magaddal!

Valójában nem az izzadással van a probléma, mert a verejték eredendően teljesen szagtalan. Kellemetlenné akkor válik, amikor gombák és baktériumok elkezdik lebontani a benne található zsírokat és fehérjéket: ez okozza a kellemetlen testszagot. Ezen a problémán segít az Eszterkrém dezodorban található szódabikarbóna, a keményítő és az illóolajok. 

A sheavaj ápolja a hónaljad bőrét,  a kakaóvaj és a szezámolaj pedig  puhít és rugalmassá teszi.

Így használd: 

1. ÉRINTSD a hónaljad bőréhez
2. VÁRJ néhány másodpercet, pl számolj el 5-ig, amíg meglágyul
3. Finoman KEND el 🙂

Megtetszett? Itt megrendelheted!

Eszterkrém hatóanyag ABC: E-vitamin

E

Az Eszterkrém Hatóanyag-ABC következő betűje az E, abból is egy igencsak hasznos dolog, az E-vitamin.

Ez a kis csoda nagyon sokrétű támogatást nyújt a bőrnek, ezért sok készítményemben használom. Persze nem csak izoláltan, hanem a magas E vitamin tartalmú hidegen sajtolt olajokkal, mert sokkal jobban felszívódik és hatásosabb, no meg természetesebb is.

Hogy mire jó? Egyrészt hatékony antioxidáns, tehát a külvilág okozta sok-sok káros behatást tudja ellensúlyozni, enyhíteni. Ehhez természetesen jól is kell táplálkozni, egyrészt E-vitaminban gazdagon, másrészt, mivel zsírban oldódik, megfelelő zsírsavakkal együtt.

Sajnos a korral jár, hogy egyre kevesebb E-vitamin található a bőrben. Emiatt magasabb E-vitamin tartalmú készítményeket célszerű használni az idő előrehaladtával, tehát akár búzacsíra olajban, mandulaolajban, hidegen sajtolt napraforgóolajban, szőlőmagolajban vagy akár az extra szűz olívaolajban gazdag kencéket felvinni, hogy erősítsük a legyengült védelmi mechanizmusokat.

Még egy csodás hatása van: napozás előtti használata segít enyhíteni a majdan nap okozta bőrpírt, enyhén fényvédő hatású, emellett hidratál és megköti a nedvességet.

Ezért sok-sok kencénkben használom. Legnagyobb mennyiségben az olajos közegben van jelen, így az AntiAge olajgél és a Testápoló olaj és a Napolaj tartalmaz rengeteget, viszont a krémekben gyorsabban tud felszívódni, így nagyon hatékony forrás az AntiAge arckrém és szemránckrém is.

Ha szeretnél fiatalos, szépen hidratált, naptól védett bőrt, bátran szerezz be néhányat!

LAZÁN KACSINT- a Hetyke szemránckréme férfiaknak

Folytatódik a férfikozmetikumokat bemutató sorozatom, másodikként a A Hetyke Lazán kacsint szemránckrémet szeretném a figyelmetekbe ajánlani. 

Annyi, de annyi pozitív hatása van, hogy egy levegővel nehéz is elsorolni. Például, megfiatalítja és kivilágosítja azt a pici és érzékeny területet a szemek alatt. Kisimítja a ráncokat, csökkenti a duzzanatot, és a sötét karikákat is halványítja, hogy mindig fiatalosan, lazán kacsinthassál
És persze mikor is jön a legjobban egy ilyen? Hát persze, hogy egy görbe éjszaka után!

Mitől is van ilyen jó hatással rád? A búzavirág víz, az aloe vera, a sheavaj, a ricinusolaj, a ligetszépe olaj, az argánolaj, a hialuronsav és az E-vitamin egyedülálló frissesség-simaság-revitalizációs turmix, ami mindezt lehetővé teszi.

Sokszor kérdeznek engem, hogy valóban kelendőek-e a férfi kozmetikumaim, hiszen egy igazi férfi nem fogja magát “lányosan” kenegetni. Szerintem viszont az igényesség nem egyenlő a metroszexualitással, és aki most macsóskodik, az húsz év múlva már öregapó lehet! Úgyhogy krémezésre fel, macsók!

A másik nagyon fontos dolog ezekkel a férfiaknak szóló készítményekkel kapcsolatban az, hogy ugyanolyan elvek szerint készítem ezeket is (természetesen), mint a női vonalat. Semmi káros anyag, csak teljesen tisztán, bio alapanyagokból és bio, terápiás minőségű illóolajokból keverem a krémeket.

Szeresd te is!

Eszterkrém hatóanyag ABC: az argánolaj

Ebben az induló sorozatban a készítményeimben található hatóanyagokat szeretném egy kicsit közelebbről megismertetni veled.

Mit miért teszek a krémekbe, mi a hatása, honnan származik? Ezeket mind megtudhatod, ha elolvasod az Eszterkrém hatóanyag ABC havonta jelentkező kis blogbejegyzéseit.

A

Első kérdésem itt a sorozatban: mennyire ismered az ARGÁNOLAJAT?

Az argánfa ligetek zömmel dél-nyugat marokkóban találhatóak. Vasfának is nevezik, és az itt élő berber törzsek évszázadokon át nagy becsben tartották, misztikus erőket tulajdonítottak neki.

Amiért számunkra fontos, az az, hogy az olaj több mint 80%-ban telítetlen zsírsavat tartalmaz, omega-6 zsírsavakban és E-vitaminban gazdag, és intenzív anti-aging hatású. Támogatja a bőr vízmegtartó képességét, azaz segíti a hidratációt. 

Ráadásul, szabadgyök-megkötő hatása miatt a sejtmembránok védelmét is elősegíti. Különösen a napfénynek kitett bőrterületeken (pl. az arcon) látványos a fiatalos és üde bőrállapotot támogató hatása. Fontos azt is hozzátenni, hogy az olajok a legjobban vízzel együtt, azaz emulzióban, vagy  más néven krémben szívódnak fel, önmagában viszonylag lassan szívódik fel a bőrbe.

Ezért használom MINDEN arckrémhez amit készítek. 🙂

Napoz(z)unk? Na de hogyan?

Sokan kérdeztek engem, mint szakmókus barátnőt, hogy milyen napvédőt érdemes használni. Főleg ha babátok van, vagy allergiátok, esetleg átlátszó fehér bőrötök. A válaszom mindig kétrétű: okosan napozni, és fizikai fényvédelemmel napozni. Mondom is, hogy miért.Napozás

Szerintem a nap jóbarátunk. Segít, hogy a szervezet feldolgozza a D-vitamint, és még jókedvű is leszel tőle! A fényvédelem körül kicsit eltúlzott a vita heve, hogy ne mondjam, hiszti. Szükségtelen rettegni és azonnal melanomát emlegetni, ahogy kisüt a nap, és 50 faktoros kemikáliát felkenni, elvégre a bőrnek van saját védelme is. A lényeg, hogy szépen fokozatosan hozzászokjon a napsütéshez, hiszen nem tesz jót a bőrnek ha állandóan és túlvédjük. Természetesen nagyobb figyelmet kell fordítani a különleges elbánást igénylő bőrre, tehát a csecsemők és allergiások kiemelt védelmet érdemelnek!

Amondó vagyok tehát, hogy ilyenkor tavasszal a lágy és simogató napfényben célszerű edzeni a bőrt a napsugárzáshoz és akkor nyáron sem fog károsodást szenvedni. A másik fontos dolog, hogy árnyékba húzódjunk 11 és 15 óra között, amit nem sok ember tart be sajnos, ahogy a stradok népét el szoktam nézegetni. 

Emellett lehet, sőt kell is segíteni a bőrt a védekezésben, amire a 10 vagy 20 faktoros fizikai fényvédelem bőven elég. Ez utóbbi a babáknak, illetve nagyon érzékeny, nagyon fehér bőrűeknek lehet jó választás. Csecsemőt ne vigyünk napra! Ha valaki nem tud ilyen fokozatosan barnulni, mert reggel bemegy az irodába és sötétben kijön, majd július közepén hófehéren kipattan a napra valamelyik déli vagy trópusi országban, ahol a sugárzás sokszorosa az itthoninak, akkor szintén kenje be magát alaposan!

Na de mivel.

Fizikai fényvédelem, ha engem kérdezel. A kémiai szerekkel szemben ezek egyértelmű előnye, hogy nem szívódnak be a bőrbe, hanem a felületén tapadnak meg, és visszaverik a káros sugarak zömét. Ezért nem irritálnak, így érzékeny bőrűeknek, piciknek, napallergiásoknak, várandós nőknek is megfelelőek. Emiatt csak a legritkább esetben van szükség 50 faktoros krémekre, elég a 10 vagy maximum 20 faktor. Ezzel szemben a kémiai fényvédő krémet, és azzal együtt a benne található vegyszereket is felszívja a bőr, ráadásul elnyeli az UV sugarakat. A fizikai fényvédők hátrányaként azt szokták emlegetni, hogy fehér réteggel vonják be a bőrt, enyhe matt hatást adva, ami csúnya.

Nos, ha nem szeretnél csúnya lenni, de letennéd a voksod a fizikai fényvédelem mellett, az Eszterkrém fizikai fényvédőket neked találtam ki. 100%-ban természetes anyagokat tartalmaznak, és az UVA és UVB sugárzás ellen is hatásosak. Az összetevőik sejtszinten védenek, a kakaóvaj és a szezámolaj megsokszorozza és még hatékonyabbá teszi a pigmentek hatását. Hatóanyaguk titán-dioxid, de bőrnyugtató és -regeneráló hatású aloe vera, körömvirág-olaj és panthenol is van a krémekben. Hidegen sajtolt napraforgó olajat, jojobaolajat és E-vitamint is kevertem bele, a selymes és hidratált bőrfelület érdekében. Mindez segít, hogy sokkal kevésbé fehérítsék ki a bőrt: selymes, alig látható fehéres réteget képeznek csak. Akinek kevesebb védelem is elég, vegye-vigye a BB-krém jellegű kencémet, amely lényegében fényvédő, és természetesen halványan fedő alapozószerű nappali arckrém.

Az összes krém a ruhából kimosható, a napkrémeket nem baj, ha megnyalja a baba, mert élelmiszer minőségű összetevőket tartalmaznak.

Nemsokára lesz majd posztom a napozás utáni teendőkről és a leégés kezeléséről is!

Itt a tavasz, szép arcbőr szevasz!

Bár még havazott nálunk két napja, a sok rügy, madárdal és szerelmes lányka a tavasz egyértelmű közeledtét jelzi. Egyáltalán nem bánom, hogy elmúlik a cidri, nem a barátom a csípős hideg és szél. A változékony téli hónapok az én bőrömet is megviselték, különösen ami az arcomat illeti.

Fogadjatok szeretettel néhány tippet a boszorkánykonyhámból, hogy hogyan csökkenthető mindezek káros hatása és tölthető fel új élettel az időjárás viszontagságainak leginkább kitett testrészünk, hogy húsvétra már újra a legszebb fényében ragyogjon az arcunk!

A harmincöt-negyven év körülieknek a Rózsa Elixír arckrémem a tuti tipp. Sok extra hidratáló bio rózsavíz, ránctalanító gránátalmamag olaj a törzse, a levelei pedig a sok-sok hidraeszterkrémtáló, vitalizáló, bőrpuhító hatóanyag, ami a sheavajban, argánolajban, szőlőmag olajban és az aloe verában van. A szemkörnyéki érzékeny terület télmentesítésére ennek a korosztálynak a Szemkörnyék feszesítő krémszem3 a nyerő választás. Búzavirág víz, ricinusolaj és ligetszépe olaj újítja meg ezt a különösen sok figyelmet igénylő területet.

Anyukám korosztálya számára egy még intenzívebb krém használatát javasolnám. Az AntiAge 50+ feszesítő arckrémem tápláló, ránctalanító, és a többi Eszterkrémhez hasonlóan mélyen és könnyen felszívódik. A kulcs itt is a gránátalmamag olaj, de emellett búzacsíra olaj is van benne, aminek a magas E és A vitamin tartalma segíti a kötőszöveteket rugalmassá tenni. A másik nagyágyú a hialuronsav, ami a bőr saját nedvességmegkötő anyaga, és nagyon fontos idővel pótolni. A narancsvirág víz pedig nyugtató, harmonizáló hatású.

A szemráncok ellen az érett bőrre a speciális, magasabb hatóanyag tartalmú AntiAge 50+ szemránckrém az igazi, kifejezetten a szem körüli érzékeny bőrt ápolja és tartja fiatalon. Anyukám pakolásként rakja fel ezt a két krémet a megfelelő területekre. Húsz percet nyugisan pihen, aztán az arcára permetez még egy kis normál-száraz bőrre való arctonikot, és finoman belemasszírozza a krém maradékát. Csodásan fest utána!

Fiatalos bőrt karácsonyra!

A sokáig tartó kényeztetés után–így láttam ugyanis a langyos kora tavaszi időjárást késő novemberben–végül jól felváltotta a cidri. Ilyenkor berzenkedve bújok a nagykabátba reggel, este meg rohanok haza és bekuckózunk a lányokkal. Ez az egyik jó oldala is az amúgy kritikán aluli időnek: kicsit többet vagyunk együtt és ebbe a szüleimet is beleértem.

Anyuval jó a kapcsolatunk, és ilyenkor talán még többet beszélgetünk. A minap sokadszorra felvetette, hogy ugyan miért hiányzik még mindig a krémkínálatból az ő korosztályának megfelelő speciális szemkörnyék ránctalanító kence. Kötélnek álltam, és elkészítettem a prototípusát az AntiAge 50+ szemránckrémnek, amely hamarosan megjelenik a honlapon is.

Ez azért lett különleges, mert bár teljesen megállítani vagy visszafordítani nem is, de lassítani legalább tudja a bőr öregedésének folyamatát. Ez a természetes folyamat a kollagéntermelés lassulásával, a bőr zsír-és víztartalmának csökkenésével jár és a mimikai ráncok elmélyülését, az arcbőr megereszkedését okozza, ahogyan a rostok veszítenek a feszességükből. 

Hogy mindezt ellensúlyozzuk, a krémbe gránátalmamag-olajat tettem, mert fokozza az érett bőr rugalmasságát és regenerációs képességét. Búzacsíra-olajat is, mert magas A- és E-vitamin tartalmával segíti a kötőszövetek rugalmasságának visszaállítását. Amúgy mindkét vitamin zsírban oldódik és antioxidáns hatású, azaz megköti a szervezetben található szabadgyököket. A krémben található hialuronsav pedig, ami egyébként a bőr saját nedvességmegkötő anyaga, arra jó, hogy a bőr azonnal láthatóan, és tartósan hidratált és feszes maradjon.

Az AntiAge 50+ szemránckrémet érdemes este, lefekvés előtt és reggel a szem körüli bőrre vékonyan felvinni. Nagyon magas a hatóanyag-tartalma, ami jól felszívódik a szemkörnyék vékony bőrén keresztül.

Ha szeretnél ilyet ajándékozni az anyukádnak vagy meglepni magad, írj nekem! Ha a kínálatban már megtalálható AntiAge 50+ arckrémről olvasnál, klikk ide!Szarkaláb

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!