Eszterkrém

BÁTOR VITÉZ- a Hetyke szakállolaja

Folytatódik a férfikozmetikumokat bemutató sorozatom, harmadikként prezentálom nektek Bátor Vitézt, a Hetyke férfikozmetikum-termékcsalád egyik szakállolaját. 

Még csak nő az a szép hetyke szakáll, és már alig várod, hogy látsszon? A Bátor Vitézben található ricinusolaj segíti a szőr növekedését.

A serkenésnél viszket, pirosodik a bőr? Ennek leküzdésében is segít ez az olaj, hiszen az illóolaj kombinációnak köszönhetően gyulladáscsökkentő és megnyugtatja a bőrt. Ráadásul ahogy egyre melegebb lesz, jól jön majd a hűsítő érzés is, ami a használatával jár.

Hidegen sajtolt olajak keveréke, ami arra hivatott, hogy a szakállat puhává és kezelhetővé tegye, hogy az ne nézzen úgy ki, mint egy felajzott tarajos sül. Lesimítja a szétálló, rakoncátlan szálakat, segít a rendezett forma megtartásában. Illata határozottan férfias, köszönhetően a csodás bio illóolaj kompozíciónak, melyben szantál, fenyő, cédrus, rozmaring, kubeba, citrom, bors, vetiver, linalolfa és menta is található.

Néhány cseppet érdemes a szakállon eloszlatni, a szőrmennyiség tükrében. Hidratálja a szőrt és az alatta lévő bőrt is. Nem okoz “ragacsos” érzést, hamar felszívódik!

Megjegyzés: a menta és a bors illóolaja nagyon ritkán előfordulhat, hogy irritálja a nagyon érzékeny bőrt, ezért az első használat előtt tegyél egy csepp olajat a könyökhajlatodba, s várj 12 órát. Ha nem tapasztalsz semmi viszketést, pirosodást, akkor használd bátran, mint egy vitéz! 🙂

Mint minden termékem, ez is vegán, azaz semmilyen állati eredetű összetevőt nem tartalmaz, illetve állatokon nem tesztelt.

Ha megtetszett, itt megrendelheted!

Szóló szőlő, csinos csipke…

A nemrégiben lezajlott szüret és a hétvégi kirándulásunk során ránk kacsingató vadrózsabokrok juttatták eszembe, hogy két, számomra nagyon kedves alapanyagról, a szőlőmagolajról és a csipkebogyómagolajról írjak.

A közös bennük az, hogy mindkettő hidegen sajtolt, csodálatos hatásuk van a bőrre és mindkettőt magyar gyártótól vásárolom. Jótékony hatásuk miatt sok termékemben elő is fordulnak. Bár nem feltétlenül ilyenkor készülnek, mindig a gyönyörű, színes ősz jut eszembe róluk.

A hidegen sajtolt szőlőmagolaj gazdag bioaktív, antioxidáns anyagokban, bioflavonoidokban, telítetlen zsírsavakban, linolsavban – amely az F-vitamin egyik alkotója – és klorofilban. A bőrt simává és rugalmassá teszi és megelőzi annak korai öregedését, mivel képes a kollagénszöveteket regenerálni és növekedésüket stimulálni. A bőr könnyen és gyorsan felszívja, így különösen jó a száraz bőrállapot javítására és az érett bőr ápolásÖszára. Ez a csodaszer megtalálható többek között az arckrémeimben, így a nagy kedvenc, a Rózsa elixír arckrémben is.

A hidegen sajtolt csipkebogyómag-olaj, vagy másnéven vadrózsa olaj szintén segíti a kollagéntermelést, a sejtmegújulást, így szintén kiváló a száraz bőrállapot kezelésére. Bőrnyugtató, rejuvenáló hatású, segíti a napfény okozta károsodás enyhítését, és a hegesedést. Elősegíti továbbá a sejtanyagcserét, így gyorsítja a sejtregenerálódást. Megtalálható a szemkörnyék-ápoló krémemben és a feszesítő szérumban is.

Használjátok ősszel ezeket a finomságokat, hogy finom puha és hidratált legyen a bőrötök!

Katt ide! És ide!

Miért és hogyan használj növényi olajakat?

OlajA hideg idő beköszöntével egyre jobban esik a meleg tea, a forralt bor, a szauna, a forró fürdő. Hasonlóképpen áhítozik a bőrünk is a melegségre, amit legkönnyebben egy finom olajjal biztosíthatunk számára. Milyen hatása van még a növényi olajaknak, és milyet érdemes használni? 

Az olajak, amiket használok, 90 százalékban bio és 1oo százalékban hidegen sajtolt zsíros olajak. Hatásukban az a közös, hogy valóban melegítik a testet, és a nyári barnaságot is segítenek megőrizni, miközben hidratálnak és nem teszik ragacsossá a bőrt. Igyekszem túlnyomórészt hazai forrásból vásárolni olajakat, így a szőlőmag-, a napraforgó-, illetve a különleges homoktövishús- és csipkebogyómag-olajakat is itthon szerzem be. Használok továbbá ligetszépe-, argán-, szezám-, és makadámiadió-olajat is.

Típusát tekintve fontos megkülönböztetni a hatóanyag- és az úgynevezett bázisolajokat; míg az előbbiből kevesebb szükséges, mivel ezeket keverjük a bázisolajhoz, az utóbbi szolgál a nevéből is adódóan egy krém bázisául, afféle hordozóanyagként. Az utóbbira példa a napraforgó-, a szezám-, illetve a makadámiadió-olaj.

Mindenképp zuhanyozás vagy fürdés után, a még enyhén nedves, felpuhult bőrön érdemes használni este vagy reggel. Egy-két perc alatt felszívódik az a mennyiség, amire a bőrnek szüksége van, így nem kell attól tartani, hogy a ruhánk netán olajos lesz. Ha úgy érezzük, olajosak maradtunk, akkor egy papírtörlővel fel lehet itatni a felesleget.

Arcra, az intenzív hatóanyag olajokat tartalmazó AntiAge olajgél terméket. Megtalálható benne például a goji bogyó olaja, amely gátolja a bőr öregedését, támogatja a bőrsejtek anyagcseréjét, elhalványítja, vagy eltünteti az öregségi és egyéb pigmentfoltokat. Gránátalmamag-olajat is tartalmaz, amely megvédi a bőrt a káros szabad gyököktől, serkenti a kollagéntermelést és megfiatalít. A vadrózsa olaj is igazi elixír, mert regeneráló, megelőzi a korai bőröregedést, szintén serkenti a kollagén és az elasztin termelődését. Szintén halványítja a pigmentfoltokat, és remek antioxidáns. A jojoba olaj pedig védi és selymessé teszi a kültakarót, a búzacsíra olaj meg a magas E vitamin tartalmával rugalmasítja azt.

Frissen debütál az Eszterkrém testolaj is, amelyet száraz bőrállapotra, akár ekcémás bőrre is ajánlok. Összetevői az argán-, a csipkebogyómag- és az avokádóolaj, csipetnyi nőies jázmin illóolajjal fűszerezve. A készítmény serkenti a kollagénszintézist, így feszesít és a fáradt bőrt is élettel tölti meg. Akár masszázsolajnak is kitűnő, bár kismamáknak az illóolaj-tartalma miatt csak a második trimeszterben ajánlott a használata.

Katt ide!

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!