Eszterkrém

Hatóanyag ABC – Fényvédő hatóanyag

F

Az Eszterkrém Hatóanyag-ABC következő betűje az F, és ezúttal egy nagyon időszerű dolgot, a fényvédő hatóanyagot szeretném kicsit bemutatni.

Én titán-dioxiddal dolgozom a fényvédőimben, méghozzá finomra őrölt formában, azaz mikronizálva. Ez azért nagyon fontos, mert nanoszomizált formában, azaz 1-100 nanométeres molekulák használata bár engedélyezett, de káros hatású lehet, ritkán bőr-irritációt és ekcémát okozhat. (Egyébként minősített BIO kozmetikumokban tiltott mindenféle nano összetevő, ezért sem használom) A másik közkedvelt, bio-kencékben használt fényvédő komponens a cink-oxid.  

A titán-dioxid egyébként fehér pigment és amúgy bőrbarát fényszűrő. Széles spektrumon nyújt védelmet a nap káros sugarai ellen (leginkább az UVA és az UVB ellen), nagyon stabil és mindenféle biztonsági előírásnak maximálisan megfelel. A különlegessége a keveréknek amit használok, hogy csak minimálisan fehéríti ki a bőrt, így sokkal kellemesebb használni, és a lánykáim, nem mint kis hóemberkék szaladgálnak a strandon 🙂

Ami még fontos, hogy az  F itt még, mint fizikai fényvédelem is megállja a helyét. A fizikai fényvédelem esetében a molekulák nem szívódnak fel a bőrbe, így nem is irritálják azt, illetve fényérzékenységet sem okoznak, a kémiai fényvédelemmel ellentétben. 

Az Eszterkrém termékek közül a 10 és 20 faktoros fényvédő krémek tartalmaznak titán-dioxidot. Illetve külön fényvédő hatóanyagot is rendelhetsz Eszterkrém arckrémedhez. Ajánlom a Rózsa elixír BB arckrémet is, amely 30-45 év közöttieknek ideális fényvédő nappali arckrém nyárra! 

Ha szeretnéd  magad és szeretteid, különösen a gyerkőcök bőrét megvédeni a nap sugaraitól, melegen ajánlom a meleg napokra! Természetesen mint mindig, most is szeretném a lelkedre kötni: napra csak délelőtt 11 óra előtt és délután 3 óra után menjetek és kicsiknek és piciknek a legjobb védelem a vékony ruha! 

Csodálatos fénnyel teli nyarat kívánok neked!

Indián nyár az Eszterkrémmel

Változatos volt a nyár, és várhatóan kellemesen indul az ősz is (talán csak a hétfőt kivéve).

Az indián nyár még velünk marad egy kicsit, a héten legalábbis még biztosan. Használd ki!

Ha szeretnél könnyedén és gyönyörűen csokibarnára sülni, akkor ajánlom figyelmedbe az Eszterkrém Napolajat, és a délelőtt 10 óra előtti és délután 4-5 óra utáni napsugarakat.

Délután munka után, vagy ebédszünetben ha van lehetőséged, megtisztított arcod kend be vele, s engedd a lágy napsugaraknak, hogy elvégezzék a munkájukat. Ráadásul extra puha, selymes és hidratált lesz a bőröd, és a napfény szárító, öregítő hatásának nyoma sem lesz!

A bőröd ráadásul még sokáig megőrizheti nyári színét, ha sikerül ilyen kis szeánszokat tartanod.

Ha szívesen kipróbálnád, itt rendelheted meg.

Csodás őszi napfürdőzést kívánok!Napolaj

Napoz(z)unk? Na de hogyan?

Sokan kérdeztek engem, mint szakmókus barátnőt, hogy milyen napvédőt érdemes használni. Főleg ha babátok van, vagy allergiátok, esetleg átlátszó fehér bőrötök. A válaszom mindig kétrétű: okosan napozni, és fizikai fényvédelemmel napozni. Mondom is, hogy miért.Napozás

Szerintem a nap jóbarátunk. Segít, hogy a szervezet feldolgozza a D-vitamint, és még jókedvű is leszel tőle! A fényvédelem körül kicsit eltúlzott a vita heve, hogy ne mondjam, hiszti. Szükségtelen rettegni és azonnal melanomát emlegetni, ahogy kisüt a nap, és 50 faktoros kemikáliát felkenni, elvégre a bőrnek van saját védelme is. A lényeg, hogy szépen fokozatosan hozzászokjon a napsütéshez, hiszen nem tesz jót a bőrnek ha állandóan és túlvédjük. Természetesen nagyobb figyelmet kell fordítani a különleges elbánást igénylő bőrre, tehát a csecsemők és allergiások kiemelt védelmet érdemelnek!

Amondó vagyok tehát, hogy ilyenkor tavasszal a lágy és simogató napfényben célszerű edzeni a bőrt a napsugárzáshoz és akkor nyáron sem fog károsodást szenvedni. A másik fontos dolog, hogy árnyékba húzódjunk 11 és 15 óra között, amit nem sok ember tart be sajnos, ahogy a stradok népét el szoktam nézegetni. 

Emellett lehet, sőt kell is segíteni a bőrt a védekezésben, amire a 10 vagy 20 faktoros fizikai fényvédelem bőven elég. Ez utóbbi a babáknak, illetve nagyon érzékeny, nagyon fehér bőrűeknek lehet jó választás. Csecsemőt ne vigyünk napra! Ha valaki nem tud ilyen fokozatosan barnulni, mert reggel bemegy az irodába és sötétben kijön, majd július közepén hófehéren kipattan a napra valamelyik déli vagy trópusi országban, ahol a sugárzás sokszorosa az itthoninak, akkor szintén kenje be magát alaposan!

Na de mivel.

Fizikai fényvédelem, ha engem kérdezel. A kémiai szerekkel szemben ezek egyértelmű előnye, hogy nem szívódnak be a bőrbe, hanem a felületén tapadnak meg, és visszaverik a káros sugarak zömét. Ezért nem irritálnak, így érzékeny bőrűeknek, piciknek, napallergiásoknak, várandós nőknek is megfelelőek. Emiatt csak a legritkább esetben van szükség 50 faktoros krémekre, elég a 10 vagy maximum 20 faktor. Ezzel szemben a kémiai fényvédő krémet, és azzal együtt a benne található vegyszereket is felszívja a bőr, ráadásul elnyeli az UV sugarakat. A fizikai fényvédők hátrányaként azt szokták emlegetni, hogy fehér réteggel vonják be a bőrt, enyhe matt hatást adva, ami csúnya.

Nos, ha nem szeretnél csúnya lenni, de letennéd a voksod a fizikai fényvédelem mellett, az Eszterkrém fizikai fényvédőket neked találtam ki. 100%-ban természetes anyagokat tartalmaznak, és az UVA és UVB sugárzás ellen is hatásosak. Az összetevőik sejtszinten védenek, a kakaóvaj és a szezámolaj megsokszorozza és még hatékonyabbá teszi a pigmentek hatását. Hatóanyaguk titán-dioxid, de bőrnyugtató és -regeneráló hatású aloe vera, körömvirág-olaj és panthenol is van a krémekben. Hidegen sajtolt napraforgó olajat, jojobaolajat és E-vitamint is kevertem bele, a selymes és hidratált bőrfelület érdekében. Mindez segít, hogy sokkal kevésbé fehérítsék ki a bőrt: selymes, alig látható fehéres réteget képeznek csak. Akinek kevesebb védelem is elég, vegye-vigye a BB-krém jellegű kencémet, amely lényegében fényvédő, és természetesen halványan fedő alapozószerű nappali arckrém.

Az összes krém a ruhából kimosható, a napkrémeket nem baj, ha megnyalja a baba, mert élelmiszer minőségű összetevőket tartalmaznak.

Nemsokára lesz majd posztom a napozás utáni teendőkről és a leégés kezeléséről is!

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!