Eszterkrém

Eszterkrém hatóanyag ABC: E-vitamin

E

Az Eszterkrém Hatóanyag-ABC következő betűje az E, abból is egy igencsak hasznos dolog, az E-vitamin.

Ez a kis csoda nagyon sokrétű támogatást nyújt a bőrnek, ezért sok készítményemben használom. Persze nem csak izoláltan, hanem a magas E vitamin tartalmú hidegen sajtolt olajokkal, mert sokkal jobban felszívódik és hatásosabb, no meg természetesebb is.

Hogy mire jó? Egyrészt hatékony antioxidáns, tehát a külvilág okozta sok-sok káros behatást tudja ellensúlyozni, enyhíteni. Ehhez természetesen jól is kell táplálkozni, egyrészt E-vitaminban gazdagon, másrészt, mivel zsírban oldódik, megfelelő zsírsavakkal együtt.

Sajnos a korral jár, hogy egyre kevesebb E-vitamin található a bőrben. Emiatt magasabb E-vitamin tartalmú készítményeket célszerű használni az idő előrehaladtával, tehát akár búzacsíra olajban, mandulaolajban, hidegen sajtolt napraforgóolajban, szőlőmagolajban vagy akár az extra szűz olívaolajban gazdag kencéket felvinni, hogy erősítsük a legyengült védelmi mechanizmusokat.

Még egy csodás hatása van: napozás előtti használata segít enyhíteni a majdan nap okozta bőrpírt, enyhén fényvédő hatású, emellett hidratál és megköti a nedvességet.

Ezért sok-sok kencénkben használom. Legnagyobb mennyiségben az olajos közegben van jelen, így az AntiAge olajgél és a Testápoló olaj és a Napolaj tartalmaz rengeteget, viszont a krémekben gyorsabban tud felszívódni, így nagyon hatékony forrás az AntiAge arckrém és szemránckrém is.

Ha szeretnél fiatalos, szépen hidratált, naptól védett bőrt, bátran szerezz be néhányat!

Csináld-magad természetes kozmetikum

A végeredmény!

A végeredmény!

A nagy hallgatás után újfent jelentkezem, az óvoda és iskolaév végi izgalmak után megint nyugisabban, időt szánva a csináld-magad kozmetikumokra végre, ahogy ugyebár minden kezdődött.

Sokan kértek tőlem ötleteket, tippeket mindenféle házi praktikára. Nem nagy ördöngösség az otthoni testradír, ami így nyáron a napozás előtt nagyon jó ötlet lehet!

A testradírt tengeri vagy himalájai sóból, némi hidegen sajtolt olajjal és illóolajjal magam szoktam kikeverni, igen gyorsan megvan. Eléggé hangulatomtól, és “éppen-mi-van-itthon”-tól függ, hogy mi lesz a végeredmény 🙂

A receptem pedig: három-öt evőkanál sót összekeverek három evőkanál szezámmag olajjal, egy teáskanál csipkebogyó olajjal és egy evőkanál búzacsíra olajjal. Hozzáadok három csepp rózsafa és öt csepp édes-narancs illóolajat, és kész is.

Aki jobban szeret már rendelkezésre álló összetevőkből dolgozni, annak az Eszterkrém  szájbalzsam készítő szettjét ajánlom. Ehhez még videót is tudok nektek mutatni!

Aki jobban szeret személyesen tanulni, keressen engem workshopjaimon, amelyeket mindig előre meghirdetek a Facebook oldalamon, illetve a nyáron az Everness fesztiválon is találkozhattok velem, ahol szívesen segítek személyes tippekkel.

Kérdésem, hogy milyen kozmetikum otthoni elkészítését tanulnátok meg legszívesebben? Illetve, van olyasmi, amit mindig magatok készítetek?

Napoz(z)unk? Na de hogyan?

Sokan kérdeztek engem, mint szakmókus barátnőt, hogy milyen napvédőt érdemes használni. Főleg ha babátok van, vagy allergiátok, esetleg átlátszó fehér bőrötök. A válaszom mindig kétrétű: okosan napozni, és fizikai fényvédelemmel napozni. Mondom is, hogy miért.Napozás

Szerintem a nap jóbarátunk. Segít, hogy a szervezet feldolgozza a D-vitamint, és még jókedvű is leszel tőle! A fényvédelem körül kicsit eltúlzott a vita heve, hogy ne mondjam, hiszti. Szükségtelen rettegni és azonnal melanomát emlegetni, ahogy kisüt a nap, és 50 faktoros kemikáliát felkenni, elvégre a bőrnek van saját védelme is. A lényeg, hogy szépen fokozatosan hozzászokjon a napsütéshez, hiszen nem tesz jót a bőrnek ha állandóan és túlvédjük. Természetesen nagyobb figyelmet kell fordítani a különleges elbánást igénylő bőrre, tehát a csecsemők és allergiások kiemelt védelmet érdemelnek!

Amondó vagyok tehát, hogy ilyenkor tavasszal a lágy és simogató napfényben célszerű edzeni a bőrt a napsugárzáshoz és akkor nyáron sem fog károsodást szenvedni. A másik fontos dolog, hogy árnyékba húzódjunk 11 és 15 óra között, amit nem sok ember tart be sajnos, ahogy a stradok népét el szoktam nézegetni. 

Emellett lehet, sőt kell is segíteni a bőrt a védekezésben, amire a 10 vagy 20 faktoros fizikai fényvédelem bőven elég. Ez utóbbi a babáknak, illetve nagyon érzékeny, nagyon fehér bőrűeknek lehet jó választás. Csecsemőt ne vigyünk napra! Ha valaki nem tud ilyen fokozatosan barnulni, mert reggel bemegy az irodába és sötétben kijön, majd július közepén hófehéren kipattan a napra valamelyik déli vagy trópusi országban, ahol a sugárzás sokszorosa az itthoninak, akkor szintén kenje be magát alaposan!

Na de mivel.

Fizikai fényvédelem, ha engem kérdezel. A kémiai szerekkel szemben ezek egyértelmű előnye, hogy nem szívódnak be a bőrbe, hanem a felületén tapadnak meg, és visszaverik a káros sugarak zömét. Ezért nem irritálnak, így érzékeny bőrűeknek, piciknek, napallergiásoknak, várandós nőknek is megfelelőek. Emiatt csak a legritkább esetben van szükség 50 faktoros krémekre, elég a 10 vagy maximum 20 faktor. Ezzel szemben a kémiai fényvédő krémet, és azzal együtt a benne található vegyszereket is felszívja a bőr, ráadásul elnyeli az UV sugarakat. A fizikai fényvédők hátrányaként azt szokták emlegetni, hogy fehér réteggel vonják be a bőrt, enyhe matt hatást adva, ami csúnya.

Nos, ha nem szeretnél csúnya lenni, de letennéd a voksod a fizikai fényvédelem mellett, az Eszterkrém fizikai fényvédőket neked találtam ki. 100%-ban természetes anyagokat tartalmaznak, és az UVA és UVB sugárzás ellen is hatásosak. Az összetevőik sejtszinten védenek, a kakaóvaj és a szezámolaj megsokszorozza és még hatékonyabbá teszi a pigmentek hatását. Hatóanyaguk titán-dioxid, de bőrnyugtató és -regeneráló hatású aloe vera, körömvirág-olaj és panthenol is van a krémekben. Hidegen sajtolt napraforgó olajat, jojobaolajat és E-vitamint is kevertem bele, a selymes és hidratált bőrfelület érdekében. Mindez segít, hogy sokkal kevésbé fehérítsék ki a bőrt: selymes, alig látható fehéres réteget képeznek csak. Akinek kevesebb védelem is elég, vegye-vigye a BB-krém jellegű kencémet, amely lényegében fényvédő, és természetesen halványan fedő alapozószerű nappali arckrém.

Az összes krém a ruhából kimosható, a napkrémeket nem baj, ha megnyalja a baba, mert élelmiszer minőségű összetevőket tartalmaznak.

Nemsokára lesz majd posztom a napozás utáni teendőkről és a leégés kezeléséről is!

Babás-mamás kencék

12194267_10153541368101348_406159435_oBiztosan ti is jártatok már úgy, hogy csodálkoztatok, hogy hová tűntek a várandós anyukák meg a kisbabák, aztán meg hirtelen növekvő pocakokkal és cuki kisbabákkal lett tele az ismeretségi kör? Én is így jártam, és a két nagylányom mellett most újra többszörösen is kiélvezhetem a babázás örömeit (persze anélkül, hogy éjszakáznom kellene).

Hogy kedveskedjek nekik, a kismama barátnőimnek mindig össze szoktam állítani ajándékba egy afféle “starter kit”-et, avagy kezdőcsomagot, amibe mindenféle, általam hasznosnak gondolt kencét beleteszek. Így a terhesség, a szoptatás és a babázás majdnem minden aspektusát lefedem pár tégellyel, és cserébe kapok egy is babaillatot a látogatáskor. Megfizethetetlen 🙂

Az egyik, amit mindig beteszek, a körömvirág krém. Ez szuper a kiszáradt mellbimbóra, ami a szoptatás alatt szokott néha problémát jelenteni. A kipirosodott babapopsi és az ekcémás bababőr is meghálálja. A körömvirág egyébként gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő, vérzéscsillapító hatású, gátolja a baktériumok növekedését, gombaölő és aktiválja az immunrendszer falósejtjeit.

A következő a tápláló krém, amelyet ekcémás bőrre is ajánlok. Ez egy tápláló, mégis jól beszívódó krém, amelyet olasz szalmagyopárvízzel készítettem. Segíti a bőr gyógyulását, és szintén gyulladáscsökkentő hatású. Az édesmandula-olaj kiváló bőrpuhító, hidratáló tulajdonsággal bír és akárcsak az avokádó olaj, intenzíven táplálja a bőrt. A méhviasz pedig megvéd a széltől és a hidegtől. Az illatát a levendulás, mézes, vaníliás illóolaj-keveréknek köszönheti, ami megnyugtatja a száraz, allergiás, ekcémás bőrt.

Nem maradhat ki a Perfect Belly Balm, ami egy lágy, olajos balzsam elsősorban striák, avagy terhességi csíkok megelőzésére, kezelésére. Pocakra, mellekre érdemes kenni zuhanyozás, fürdés után, hogy bírja a bőröd az iramot a pici növekedésével. Én testápolónak is szoktam használni, de narancsbőrre és hízási-fogyási csíkokra is nagyon jó hatással van.

A negyedik ász a testápoló olaj, amelyhez szeretettel válogattam a hidegen sajtolt olajakat a selymes, hidratált és feszes bőrért. Várandósoknak az illóolaj-tartalma miatt csak a második trimeszterben ajánlott a használata, de akkor a kismama-masszázshoz tökéletes! Tartalmaz vadrózsa olajat, ami regeneráló és fokozza a kollagéntermelést a bőrben, ezért bőrfeszesítő, ránckisimító hatású. Mellesleg remek antioxidáns, bőrpuhító és hidratáló. Avokádóolajat is teszek hozzá, mert erősíti a bőr védőrétegét, bőrpuhító, és szintén jó antioxidáns. Az argánolaj pedig csak a meggyszem a habostortán, hiszen sejtmegújító hatású, szintén támogatja a bőr védekezőképességét, mélyen hidratál és puhítja a bőrödet.

Jó babázást!

Ha tetszett, kattints ide, ide, ide és ide!

Szóló szőlő, csinos csipke…

A nemrégiben lezajlott szüret és a hétvégi kirándulásunk során ránk kacsingató vadrózsabokrok juttatták eszembe, hogy két, számomra nagyon kedves alapanyagról, a szőlőmagolajról és a csipkebogyómagolajról írjak.

A közös bennük az, hogy mindkettő hidegen sajtolt, csodálatos hatásuk van a bőrre és mindkettőt magyar gyártótól vásárolom. Jótékony hatásuk miatt sok termékemben elő is fordulnak. Bár nem feltétlenül ilyenkor készülnek, mindig a gyönyörű, színes ősz jut eszembe róluk.

A hidegen sajtolt szőlőmagolaj gazdag bioaktív, antioxidáns anyagokban, bioflavonoidokban, telítetlen zsírsavakban, linolsavban – amely az F-vitamin egyik alkotója – és klorofilban. A bőrt simává és rugalmassá teszi és megelőzi annak korai öregedését, mivel képes a kollagénszöveteket regenerálni és növekedésüket stimulálni. A bőr könnyen és gyorsan felszívja, így különösen jó a száraz bőrállapot javítására és az érett bőr ápolásÖszára. Ez a csodaszer megtalálható többek között az arckrémeimben, így a nagy kedvenc, a Rózsa elixír arckrémben is.

A hidegen sajtolt csipkebogyómag-olaj, vagy másnéven vadrózsa olaj szintén segíti a kollagéntermelést, a sejtmegújulást, így szintén kiváló a száraz bőrállapot kezelésére. Bőrnyugtató, rejuvenáló hatású, segíti a napfény okozta károsodás enyhítését, és a hegesedést. Elősegíti továbbá a sejtanyagcserét, így gyorsítja a sejtregenerálódást. Megtalálható a szemkörnyék-ápoló krémemben és a feszesítő szérumban is.

Használjátok ősszel ezeket a finomságokat, hogy finom puha és hidratált legyen a bőrötök!

Katt ide! És ide!

Miért és hogyan használj növényi olajakat?

OlajA hideg idő beköszöntével egyre jobban esik a meleg tea, a forralt bor, a szauna, a forró fürdő. Hasonlóképpen áhítozik a bőrünk is a melegségre, amit legkönnyebben egy finom olajjal biztosíthatunk számára. Milyen hatása van még a növényi olajaknak, és milyet érdemes használni? 

Az olajak, amiket használok, 90 százalékban bio és 1oo százalékban hidegen sajtolt zsíros olajak. Hatásukban az a közös, hogy valóban melegítik a testet, és a nyári barnaságot is segítenek megőrizni, miközben hidratálnak és nem teszik ragacsossá a bőrt. Igyekszem túlnyomórészt hazai forrásból vásárolni olajakat, így a szőlőmag-, a napraforgó-, illetve a különleges homoktövishús- és csipkebogyómag-olajakat is itthon szerzem be. Használok továbbá ligetszépe-, argán-, szezám-, és makadámiadió-olajat is.

Típusát tekintve fontos megkülönböztetni a hatóanyag- és az úgynevezett bázisolajokat; míg az előbbiből kevesebb szükséges, mivel ezeket keverjük a bázisolajhoz, az utóbbi szolgál a nevéből is adódóan egy krém bázisául, afféle hordozóanyagként. Az utóbbira példa a napraforgó-, a szezám-, illetve a makadámiadió-olaj.

Mindenképp zuhanyozás vagy fürdés után, a még enyhén nedves, felpuhult bőrön érdemes használni este vagy reggel. Egy-két perc alatt felszívódik az a mennyiség, amire a bőrnek szüksége van, így nem kell attól tartani, hogy a ruhánk netán olajos lesz. Ha úgy érezzük, olajosak maradtunk, akkor egy papírtörlővel fel lehet itatni a felesleget.

Arcra, az intenzív hatóanyag olajokat tartalmazó AntiAge olajgél terméket. Megtalálható benne például a goji bogyó olaja, amely gátolja a bőr öregedését, támogatja a bőrsejtek anyagcseréjét, elhalványítja, vagy eltünteti az öregségi és egyéb pigmentfoltokat. Gránátalmamag-olajat is tartalmaz, amely megvédi a bőrt a káros szabad gyököktől, serkenti a kollagéntermelést és megfiatalít. A vadrózsa olaj is igazi elixír, mert regeneráló, megelőzi a korai bőröregedést, szintén serkenti a kollagén és az elasztin termelődését. Szintén halványítja a pigmentfoltokat, és remek antioxidáns. A jojoba olaj pedig védi és selymessé teszi a kültakarót, a búzacsíra olaj meg a magas E vitamin tartalmával rugalmasítja azt.

Frissen debütál az Eszterkrém testolaj is, amelyet száraz bőrállapotra, akár ekcémás bőrre is ajánlok. Összetevői az argán-, a csipkebogyómag- és az avokádóolaj, csipetnyi nőies jázmin illóolajjal fűszerezve. A készítmény serkenti a kollagénszintézist, így feszesít és a fáradt bőrt is élettel tölti meg. Akár masszázsolajnak is kitűnő, bár kismamáknak az illóolaj-tartalma miatt csak a második trimeszterben ajánlott a használata.

Katt ide!

Olajat arcra?!

Korábban az ötletre is elborzadtam… Pfúj, hogy összekenjem magamat a ragacsos, fényes soha-be-nem-szívódó kulimásszal?!

Aztán azért egyszer kipróbáltam olíva olajjal, na az pont olyan volt, mint amire számítottam: olajos, fénylettem tőle, mint egy zsíroskenyér 🙂

Aztán ahogy tanulmányoztam kicsit a témát, rájöttem, hogy az én normál, érzékeny, néhol akár olajosabb bőrömnek nem kell a sok zsírsav, úgyhogy akkor már szakértőbben összeállítottam egy könnyű olajakból való keveréket. Tettem bele jojoba, szőlőmag, argán, vadrózsa, és avokádó olajat. És itt megtört a jég köztem és az olajos bőrápolás között. Már azt is tudtam, hogy nedves bőrre kenjem fel, és egy pici is elég lesz, úgyhogy az eredmény szuperjó lett. Reggelre mintha a kisbaba popiját simítottam volna végig 🙂

Jó viszonyunkat azóta is őrizzük 🙂

jojobaavocadoszolomagvadrozsa

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!