Eszterkrém

Napoz(z)unk? Na de hogyan?

Sokan kérdeztek engem, mint szakmókus barátnőt, hogy milyen napvédőt érdemes használni. Főleg ha babátok van, vagy allergiátok, esetleg átlátszó fehér bőrötök. A válaszom mindig kétrétű: okosan napozni, és fizikai fényvédelemmel napozni. Mondom is, hogy miért.Napozás

Szerintem a nap jóbarátunk. Segít, hogy a szervezet feldolgozza a D-vitamint, és még jókedvű is leszel tőle! A fényvédelem körül kicsit eltúlzott a vita heve, hogy ne mondjam, hiszti. Szükségtelen rettegni és azonnal melanomát emlegetni, ahogy kisüt a nap, és 50 faktoros kemikáliát felkenni, elvégre a bőrnek van saját védelme is. A lényeg, hogy szépen fokozatosan hozzászokjon a napsütéshez, hiszen nem tesz jót a bőrnek ha állandóan és túlvédjük. Természetesen nagyobb figyelmet kell fordítani a különleges elbánást igénylő bőrre, tehát a csecsemők és allergiások kiemelt védelmet érdemelnek!

Amondó vagyok tehát, hogy ilyenkor tavasszal a lágy és simogató napfényben célszerű edzeni a bőrt a napsugárzáshoz és akkor nyáron sem fog károsodást szenvedni. A másik fontos dolog, hogy árnyékba húzódjunk 11 és 15 óra között, amit nem sok ember tart be sajnos, ahogy a stradok népét el szoktam nézegetni. 

Emellett lehet, sőt kell is segíteni a bőrt a védekezésben, amire a 10 vagy 20 faktoros fizikai fényvédelem bőven elég. Ez utóbbi a babáknak, illetve nagyon érzékeny, nagyon fehér bőrűeknek lehet jó választás. Csecsemőt ne vigyünk napra! Ha valaki nem tud ilyen fokozatosan barnulni, mert reggel bemegy az irodába és sötétben kijön, majd július közepén hófehéren kipattan a napra valamelyik déli vagy trópusi országban, ahol a sugárzás sokszorosa az itthoninak, akkor szintén kenje be magát alaposan!

Na de mivel.

Fizikai fényvédelem, ha engem kérdezel. A kémiai szerekkel szemben ezek egyértelmű előnye, hogy nem szívódnak be a bőrbe, hanem a felületén tapadnak meg, és visszaverik a káros sugarak zömét. Ezért nem irritálnak, így érzékeny bőrűeknek, piciknek, napallergiásoknak, várandós nőknek is megfelelőek. Emiatt csak a legritkább esetben van szükség 50 faktoros krémekre, elég a 10 vagy maximum 20 faktor. Ezzel szemben a kémiai fényvédő krémet, és azzal együtt a benne található vegyszereket is felszívja a bőr, ráadásul elnyeli az UV sugarakat. A fizikai fényvédők hátrányaként azt szokták emlegetni, hogy fehér réteggel vonják be a bőrt, enyhe matt hatást adva, ami csúnya.

Nos, ha nem szeretnél csúnya lenni, de letennéd a voksod a fizikai fényvédelem mellett, az Eszterkrém fizikai fényvédőket neked találtam ki. 100%-ban természetes anyagokat tartalmaznak, és az UVA és UVB sugárzás ellen is hatásosak. Az összetevőik sejtszinten védenek, a kakaóvaj és a szezámolaj megsokszorozza és még hatékonyabbá teszi a pigmentek hatását. Hatóanyaguk titán-dioxid, de bőrnyugtató és -regeneráló hatású aloe vera, körömvirág-olaj és panthenol is van a krémekben. Hidegen sajtolt napraforgó olajat, jojobaolajat és E-vitamint is kevertem bele, a selymes és hidratált bőrfelület érdekében. Mindez segít, hogy sokkal kevésbé fehérítsék ki a bőrt: selymes, alig látható fehéres réteget képeznek csak. Akinek kevesebb védelem is elég, vegye-vigye a BB-krém jellegű kencémet, amely lényegében fényvédő, és természetesen halványan fedő alapozószerű nappali arckrém.

Az összes krém a ruhából kimosható, a napkrémeket nem baj, ha megnyalja a baba, mert élelmiszer minőségű összetevőket tartalmaznak.

Nemsokára lesz majd posztom a napozás utáni teendőkről és a leégés kezeléséről is!

Napon hóban, gleccseren

Egyre több barátom, ismerősöm posztol képeket a síelésről, snowboardozásról a közösségi oldalakon, ami valljuk be, tél lévén nem túl meglepő.

Még csak nem is irigylem őket, magam inkább nyáron szeretem a hegyeket meghódítani, a zordon zimankót szívesen meghagyom a barátoknak.

No de a csodálatos, hétágra süt a nap-típusú képek a hütték teraszain, hideg Skiwasserrel az asztalon, az azért nagyon kellemes látvány tud lenni! Annál kevésbé a hólyagosra égett orrú barátok, akik még hetekig viselik magukon a síszemüvegben leégés vicces de egyben szomorú nyomait az arcukon, inkább afféle pandamacira hasonlítva, semmint kipihent alkalmi snowboardosra.

Ezúton üzenem hát minden kedves hegyi téli sport szerelmesnek, hogy legyen kedves, vigyen magával megfelelő napkrémet és kenegesse magát lendületesen, naponta legalább kétszer, délelőtt és délután! Fülek, orrok, ajkak se maradjanak ki, minden nagyon ki van téve a napégés veszélyének, különösen a gleccsereken. A gyerekőc se maradjon ki a szórásból!

A magasban, szép tiszta időben nem sok minden szűri a napfényt, és még a hó is visszatükrözi a sugarakat, még erősebb hatást elérve a bőrön. Senki sem szeret este vörösen izzó arccal lábadozni és felhős másnapról ábrándozni.

Ha az én készítményemet viszed magaddal, az a klasszikus fizikai fényvédőkkel szemben sokkal kevésbé fehéríti ki a bőrt, mégis nagyon hatékony. Selymes, alig látható fehéres réteget képez a bőrön. Kakaóvajat és szezámolajat tartalmaz, amelyek természetes fényvédők, így erősítik a pigmentek hatását. Aloe vera, körömvirág-olaj és panthenol van benne, ezek bőrnyugtató és regeneráló hatása miatt.

Használjátok egészséggel!

A képet a salzburger-sportwelt.travel oldalról kölcsönöztem

Szép időt, jó havat!

 

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!